وکیل در فیروزاباد

خداوردی حنیور

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

 

وکیل در فیروزاباد به درخواست شما عزیزان در زمنیه شهرداری توضیح داد

وکیل در فیروزاباد و وکیل در کازرون در این زمنیه شرح میدهند: برخی از وکلا با این که پروانه وکالت با آنها اجازه داده است که در کلیه دعاوی حقوقی، کیفری ،خانواده، ثبتی و … به عنوان وکیل ورود کنند اما ترجیح می‌دهند ضمن بالا بردن معلومات لازم در کنار آشنایی کامل به امور حقوقی در یک یا دو زمینه ورود کرده و با به روز کردن اطلاعات و معلومات لازم به عنوان یک وکیل زبده ،شاخص و متخصص معرفی شوند.

نهاد شهرداری از جمله نهادهای می باشد که لازمه ورود به دعاوی که یک طرف آن شهرداری است ، داشتن علم و معلومات و همچنین آشنایی به قوانین خاص شهرداری می باشد. بنابراین شخص حقیقی در یک دعوای حقوقی که طرف مقابل شهرداری است امکان موفق شدنش اندک است، چون ،(وکیل نهادشهرداری) به قوانین خاص شهرداری اشراف کامل دارد و مشخص است که یک شخص حقیقی معلومات کافی و لازم را ندارد و بهتر است بگوییم یک وکیل حقوقی هم بدون داشتن معلومات و تسلط کامل به قوانین خاص شهرداری نیز ممکن است در برابر وکیل شهرداری موفق نباشد.

وکالت در دعاوی که به طرفیت شهرداری اقامه می شود حتماً لازم است وکیل از تجربه، دانش و معلومات خاص قوانین شهرداری بهره‌مند باشد. بنابراین لازم است موکل برای انتخاب وکیل شهرداری نهایت دقت و حساسیت لازم را در جهت انتخاب یک وکیل کاربلد و خبره بکار گیرد.

وکیل در وکالت در پرونده ای که به طرفیت شهرداری اقامه می شود با چند چالش جدی و مهم روبرو است: اول اینکه شهرداری یک شخص حقوقی است و نهادی است که وکلایش نسبت به قوانین خاص شهرداری اشراف کامل داشته و لازم است وکیل مقابل دانش و معلومات کافی جهت احقاق حق موکل را داشته باشد. دوم اینکه دعاوی که به طرفیت شهرداری اقامه می شود احتمال تصرف ملک موکل از سوی شهرداری وجود دارد. پس لازم است وکیل شخص حقیقی توان لازم جهت دفاع و احقاق حق موکل خویش را داشته باشد یکی از مشکلاتی که ممکن است اشخاص حقیقی در مواجهه با شهرداری برای شان ایجاد شود این است که ملک شخص حقیقی به نام به اظهار شهرداری منطقه در مسیر قرار گرفته و باید تخریب شود و این سرآغاز اختلاف بین شخص حقیقی و شخص حقوقی( شهرداری) خواهد بود.

ممکن است به  اصل موضوع قرار گرفتن ملک در مسیر، نتوان ایراد گرفت اما نحوه تملک شهرداری به ملک شخص حقیقی و تخریب آن محل مجادله و اختلاف خواهد بود. همچنین وکیل کیفری در شیراز و وکیل حقوقی در شیراز نیز میتوانند به شما عزیزان کمک شایانی انجام دهند

وکیل در فیروزاباد
وکیل در فیروزاباد

وکیل ملکی در شیراز میگوید: زمانی که یک فرد با زحمات فراوان توانسته صاحب ملکی شود و آن ملک ماحصل زحمات چندین ساله وی می باشد مسلماً از دست دادن ملک مزبور سخت خواهد بود. مخصوصاً زمانی که متوجه شود شهرداری با یک قیمت غیرمنصفانه قصد تصاحب و تخریب ملک را دارد. در اینجا ارزش و عیار یک وکیل خوب مشخص می‌شود پس فرد باید با دقت و حساسیت نسبت به انتخاب یک وکیل زبده و کاربلد اقدام کند و اشتباه وی در انتخاب وکیل ایده‌آل و متخصص در این زمینه چه بسا منجر به از دست دادن حاصل یک عمر زحمت و تلاش موکل شود .

وکیل انتخاب شده نیز باید در جهت احقاق حق موکل خویش تمام سعی و تلاش و دانش خود را به کار گیرد‌. موضوعاتی مانند :مجوز ساخت، پایان کار و … از جمله مواردی است که پیگیری آن ممکن است نیازمند داشتن وکیل باشد.

در مجموع رفت و آمد به شهرداری جهت اخذ مجوزهای لازم و هماهنگی در جهت انجام سایر امور نیازمند داشتن حوصله و آشنایی با امور اداری و به خصوص شهرداری می باشد .

وکیل در جهرم و وکیل در خفر افزودند:این که مثلاً برای احداث بنا در فلان زمین امکان صدور مجوز برای چند طبقه وجود دارد و هزینه های مرتبط برای صدور مجوز ساخت چقدر است همچنین درگیری های کاری که از زمان احداث  بنا تا رسیدن به مرحله پایان کار ممکن است برای یک شخص پدیدار شود می‌تواند با درایت یک وکیل متخصص زودتر و کم هزینه تر به سرانجام برسد.

شهرداری چیست؟

شهرداری سازمان محلی است که بر طبق اصل عدم تمرکز اداری به منظور اداره امور محلی از قبیل عمران و آبادی ،بهداشت شهر و رفاه ساکنان شهر تاسیس می شود شهرداری نوعی سیستم اداره شهر است که از دو واحد به نام شورای شهر و اداره شهرداری تشکیل شده است .

وکیل در فیروز اباد
وکیل در فیروز اباد

مرجع رسیدگی به اختلافات بین شهرداری و سایر اشخاص:

وکیل در فراشبند میگوید:نظر به اینکه اقدامات عمرانی در شهرها باید طبق ضوابط با اجازه شهرداری باشد و علاوه بر اینکه شهرداری عوارضی را طبق مقررات باید از شهروندان وصول کند بروز اختلاف در موارد مزبور بین شهرداری و طرف مقابل امکان پذیر است. قانونگذار در مقررات مربوط  مراجعی را پیش بینی کرده که به قسمتی از اختلافات مزبور رسیدگی و نسبت به صدور رای اقدام کند.

این مراجعه به شرح زیر هستند:

وکیل در فیروزاباد
وکیل در فیروزاباد

کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری:

به موجب ماده ۱۰۰ قانون شهرداری که در اسفند ۱۳۴۵ به قانون شهرداری الحاق گردید ،مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهرها یا حریم آن مکلف اند قبل از هر اقدام عمرانی و تفکیک اراضی و شروع به ساختمان از شهرداری پروانه بگیرند شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی، ساختمانهای بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه اعم از اینکه در زمین محصور یا غیر محصور واقع باشد به وسیله مامورین خود جلوگیری کند به موجب تبصره ۱ ماده ۱۰۰ در موارد مزبور که قلع تاسیسات و بناهای احداث شده ضرورت داشته باشد به درخواست شهرداری موضوع در کمیسیونی که با توجه به اصلاحات سال ۱۳۵۲ مرکب از نماینده وزارت کشور به انتخاب وزیر کشور یکی از قضات دادگستری به انتخاب رئیس قوه قضاییه و یکی از اعضای انجمن شهر (شورای اسلامی شهر )به انتخاب انجمن( شورا )تشکیل می شود مطرح می گردد کمیسیون به موضوع رسیدگی و اقدام به صدور رای می نماید این را ظرف ۱۰ روز قابل شکایت در کمیسیون تجدیدنظر است در واقع شکایت در شعبه دیگر از کمیسیون ماده ۱۰۰ مورد رسیدگی و صدور قرار می‌گیرد و رای صادره قطعی و لازم الاجرا است. البته به موجب بند ۲ ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری آرای قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز قابل تجدید نظر شکلی و قانونی در دیوان عدالت اداری می باشند.

کمیسیون مقرر در قانون الحاق بند ۳ به ماده ۹۹ قانون شهرداری:

وکیل در کوار افزود:بر اساس تبصره ۲ بند ۳ الحاقی به ماده ۹۹ قانون شهرداریها مصوب ۱۳۷۲ به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج از حریم مصوب شهرها و نحوه رسیدگی به موارد تخلف کمیسیون در استانداری ها تشکیل خواهد گردید این کمیسیون حسب مورد و با توجه به طرح جامع چنانچه طرح جامع تصویب نشده باشد با رعایت ماده ۴ آیین نامه مربوط به استفاده از  اراضی احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها مصوب اسفند ۱۳۵۵ نسبت به صدور رای قلع بنا یا جریمه معادل ۵۰ تا ۷۵ درصد قیمت روز اعیانی تکمیل شده اقدام می نماید این کمیسیون مرکب است نمایندگان وزارت کشور قوه قضاییه و وزارت مسکن و شهرسازی می‌باشد آرای کمیسیون اگرچه صریحاً قید نگردیده است قطعی و لازم الاجرا است.

اما با توجه به بند ۲ ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری آرای این کمیسیون نیز قابل شکایت شکلی و قانونی در دیوان عدالت اداری است .

وکیل در فیروز اباد
وکیل در فیروز اباد

کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری : به موجب ماده ۷۷ قانون شهرداری در مواردی که بین مودی و شهرداری در خصوص عوارض اختلافات شود رفع اختلاف در صلاحیت کمیسیونی است که با شرکت نمایندگان وزارت کشور دادگستری و انجمن شهر شورای اسلامی شهر تشکیل می‌شود در کمیسیون طبق مقررات اجرای اسناد لازم الاجرا در اجرای ثبت بر اساس اجرائیه ای که مرجع اخیرالذکر صادر می نماید به مورد اجرا گذاشته می شود .رای این کمیسیون نیز با توجه به بند ۲ ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری قابل شکایت شکلی و قانونی در این مرجع است.

وکیل متخصص در امور شهرداری می تواند نسبت به پیگیری پرونده‌های مرتبط با ماده ۱۰۰ و ۷۷ شهرداری اقدامات لازم را به نفع موکل خویش انجام دهد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.