وکیل در استهبان

خداوردی حنیور

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک دادگستری در استهبان

وکیل در استهبان در این زمنیه شرح میدهید:

ابتدا به توضیح وکیل می پردازیم . به شخصی وکیل حقوقی گفته می شود که از طرف موکل اجازه دارد در مسائل حقوقی و در مراجع غیر قضایی و قضایی اقدام کند . وکیل حقوقی برای گرفتن حق موکل در ارتباط با موضوع در مراجع غیر قضایی و قضایی ، بر اساس حدود اختیاراتش  وظایف خود را انجام می دهد

به شخصی که از طرف یک شخص دیگر چه حقیقی و حقوقی و به موجب عقد وکالت به انجام کاری مامور میشود ، وکیل گفته می شود . همچنین باید گفت که وکالت خود یک عقد جایز میباشد که در چارچوب مقررات قانونی مدنی انعقاد می‌آورند و به طرفین آن وکیل و موکل می گویند .

بر اساس اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران : در دادگاه ها هر دو طرف دعوا می تواند که برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر نتواند وکیل را برای خود انتخاب کنند ، امکاناتی برای آنها فراهم می‌شود که وکیلی را تعیین کنند .

وکیل در استهبان
وکیل در استهبان

وکیل پایه یک دادگستری کیست ؟

به شخصی که دوره تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع لیسانس یا بالاتر از لیسانس در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا رشته حقوق یا همتراز آن در حوزه علمیه گذرانده است و در آزمون وکالای دادگستری که تنها یک بار در سال برگزار می شود ، بتواند پذیرفته شود ، کارآموز وکالت می گویند .

مدت زمانی که باید دوره کارآموزی را بگذراند ۱۸ ماه می باشد که بعد از آن آزمونی به‌عنوان اختبار به صورت مصاحبه علمی شفاهی و کتبی برگزار می شود ، که اگر شخص بتواند در دو آزمون کتبی و شفاهی موفق شود ، و در مراسم تحلیف حضور یابد و بعد از آن بعد از تشریفاتی و گفتن سوگند ، وکیل دادگستری یا وکیل پایه یک دادگستری می شود .

وکیل پایه یکم و پایه دو چه تفاوتی با هم دارند ؟

وکیل در نی ریز در این باره میگوید:هر دوی این وکلا می توانند در زمینه انجام وکالت در امور حقوقی فعالیت کند اما در برخی از امور با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارند . وکیل پایه یک دادگستری می تواند بدون محدودیت در کلیه محاکم حقوقی و کیفری کل کشور فعالیت کند اما وکیل پایه دو فقط می تواند در آن دسته از محاکم ای کیفری شرکت کند که به جرائم تعزیری هرچه کمتر در سال جزای نقدی ، شلاق ، محاکم حقوقی پرونده های مالی که کمتر از ۲۵۰ میلیون تومان باشد و خواسته های غیر مالی به جز اصل نکاح و اثبات نسب و طلاق و نفی نسب را دارد . میتوان در زمنیه طلاق و نفی نسب با وکیل طلاق در شیراز و وکیل خانواده در شیراز مشورت کنید!همچنین شما عزیزان میتوانید در حوزه استان فارس و استهبان با وکیل در فسا نیز مشورت کنید وکیل فسا در مورد شهرستان استهبان نیز در خدمت شماست

وکیل نسبت به موکل خود چه تعهداتی دارد ؟

وکیل یکسری تعهدات نسبت به موکل دارد که حدود اختیارات او بر اساس وکالت نامه‌ای است که بین وکیل و موکل امضا شده است .

در وکالتنامه های قضایی که بین وکلای دادگستری و موکل می باشند و در وکالتنامه های رسمی که از دفاتر اسناد رسمی صادر شده است ، یک قسمت به نام حدود اختیارات وکیل می باشد که هر دو طرف می توانند بر اساس خواسته خود اختیارات و حدود وکیل را اعلام کنند .  اینکه وکیل چه تعهداتی دارد ، به این بستگی دارد که وکیل در چه موضوع هایی و تا چه اندازه‌ای از موکل خود اختیار پیگیری امور را گرفته باشد .

انواع حقوق عمومی به چه صورتی می باشد ؟

به حق و حقوقی که میان نهادهای دولتی یا ادارات یا موسسه های عمومی در حال انجام وظیفه و خدمت مقابل به مردم وجود دارد ، که باید اجرا شود ، حقوق عمومی می گویند .

به طور مثال حقوق عمومی شامل حقوق و قوانین حاکم بر روابط بقیه ادارات مثل سازمان ثبت اسناد با مردم ، زیر مجموعه حقوق عمومی هست .

وکیل در استهبان
وکیل در استهبان

انواع حقوق خصوصی چگونه است ؟

حقوق خصوصی به دو گونه می باشد :

اول شرکتهای حقوقی مثل شرکتهای غیر تجاری شرکت های تجاری که اصطلاحاً به آنها شخصیت حقوقی گفته می شود . به طور مثال موسسه ها یا شرکت‌های عام المنفعه که در جامعه هستند ، از نمونه‌های حقوق خصوصی اند که حدود اختیارات ، انجام وظیفه و صلاحیت آنها بر اساس قانون در حقوق خصوصی بیان شده است .

دوم حقوق که بین کلیه اشخاص حقیقی که در جامعه هستند و صلاحیت برخورداری از حق خود را دارا هستند که در اینصورت نحوه اجرای آن و میزان آن در حقوق خصوصی و مورد بررسی قرار می گیرد . به طور مثال یک شخص حقیقی در جامعه دارای انواع حق می‌باشد مثل حق اشتغال حق دادخواهی و دیگر حق های دیگر که این موضوعات در حقوق خصوصی مورد بررسی قرار می گیرند .

حقوق بین الملل چگونه می باشد ؟

حقوق بین الملل در ارتباط با روابط حقوقی اشخاص کشورهای مختلف با یکدیگر ، روابط دولت‌ها و سازمان‌های جهانی با یکدیگر می باشد ،  و بدین گونه است که در قالب حقوق بین الملل خصوصی و حقوق بین الملل عمومی تعریف می شود . به صورت کلی حقوق بین الملل عمومی شامل روابط دولت ها با سازمان های بین المللی و روابط دولت ها با یکدیگر می شود.

ولی حقوق بین‌الملل خصوصی چگونگی اعمال قواعد حقوقی شهروندان بقیه کشورها با یکدیگر و دیگر اشخاص حقوقی را در سطح بین‌المللی مورد بررسی قرار می‌دهد .

به صورت کلی باید بگویم که وکیل در موضوع های گوناگون می‌تواند ورود پیدا کند ، به همین دلیل وکیل را به انواع مختلفی تقسیم بندی می توان کرد  که به صورت زیر می باشد : وکیل رسمی که دفاتر اسناد رسمی در قالب وکالتنامه رسمی برای افراد صدور میکند ، وکیل تسخیری ، وکیل دادگستری ، وکیل اتفاقی ، وکیل انتخابی ، وکیل معاضدتی .

وکیل در استهبان
وکیل در استهبان

وکیل حقوقی اداره ها چگونه می باشد ؟

نهال های دولتی اداره ها و سازمان ها توانایی این را دارند که فردی که در آن اداره کار می‌کنند را با تصویب رئیس آن اداره به عنوان نماینده حقوقی برای اقامه دعوی ، یا اینکه دفاع از دعاوی افراد بر علیه اداره مربوطه به دادگاه معرفی کنند تا از حقوق و منافع سازمان متبوع خود دفاع کنند .

وکیل معاضدتی چگونه می باشد ؟

وکیل در استهبان و وکیل در داراب در این باره توضیح دادند:به وکیلی که دادگاه به درخواست افراد بی بضاعت با مشخص شدن نداشتن توانایی مالی آنها برای داشتن وکیل دادگستری برای این افراد انتخاب می‌کند ، وکیل معاضدتی می گویند . پس اگر نداشتن توان مالی شخص مشخص شود و فرد از دادگاه برای داشتن وکیل درخواست کند،دادگاه از راه کانون وکلا یا وکلای قوه قضاییه یا مشاوران یک وکیل را برای این فرد انتخاب می‌کند تا بتواند از حقوق این فرد دفاع کند تا اگر شخصی توانایی مالی نداشته باشد حقی از او ضایع نشود . پس حق الوکاله وکیل معاضدتی رایگان می باشد ‌.

وکیل انتخابی چگونه می باشد ؟

این وکیل به این گونه است که هر شخصی می تواند به انتخاب خود هر شخصی را به عنوان وکیل خود انتخاب کند ، این وکیل ها می توانند از وکلای رسمی باشند که شخص آن را از راه دفترخانه اسناد رسمی ، یک شخص را به عنوان وکیل برای انجام کارهای خود انتخاب می‌کند . یا اینکه می شود از وکلای دادگستری باشند که در مراجع قضایی و زیرمجموعه‌های آن مثل مراجع انتظامی و شعبه حل اختلاف ، به عنوان وکیل به احقاق حقوق موکل خود می‌پردازد

وکیل در استهبان
وکیل در استهبان

وکیل اتفاقی چگونه می باشد ؟

بر اساس قانون موضوع کشوری بستگان درجه اول توانایی این را دارند که هر سال یک یا دو بار از یکدیگر تقاضای ولک وکالت داشته باشند که در این صورت با مشخص شدن قرابت نزدیک میان آنها توسط مراجع قضایی و با دید قاضی دادگاه این نوع وکالت صورت می گیرد .

وکیل تسخیری چگونه می باشد ؟

وکیل کیفری در شیراز میگوید:به وکیلی که دادگاه برای برخی از افراد بی بضاعت در ارتباط با جرم های مهم کیفری مثل قتل و دیگر جرم های مهم برای دفاع از حقوق آن افراد انتخاب می‌کنند وکیل تسخیری گفته می شود ، که هزینه همچنین وکلایی نیز بر اساس تعرفه مندرج در قانون وکالت از طرف دولت به این وکیل ها پرداخت می شود .

یکی از مواردی که اجبار داریم که وکیل داشته باشیم پرونده قتل است و اگر وکیل نداشته باشیم دولت برایمان ویکل تسخیری تعیین میکند میتوانید با وکیل قتل در شیراز مشورت کنید

وکیل مدنی چه شخصی می باشد ؟

وکیل ملکی در شیراز میگوید: برای رسیدگی به امور اداری و سازمانی فردی یا خرید و فروش ملک و املاک یا اجاره و رهن آنها فردی تعیین می شود ، که با آن وکیل مدنی گفته می‌شود . این نوع وکالت به گونه‌ای است که هر دو طرف یعنی موکل و وکیل باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و در ارتباط با موضوعی که مورد بحث می باشد وکالت نامه ای را تنظیم کنند .

وکیل مع الواسطه به چه معنای می باشد ؟ به وکیلی که به صورت غیرمستقیم انتخاب می‌شود وکیلم مع الواسطه می‌گویند ، مثلاً در برخی از موارد افراد در حبس هستند یا اینکه در خارج از کشور هستند ، در این صورت فردی به جای خودشان وکیلی را انتخاب می‌کند . معمولاً وکیل مع الواسطه برای محکومیت های مالی و امور جزایی مورد استفاده قرار می گیرند .

وکیل مدنی چه شخصی می باشد ؟

وکیل در استهبان در این زمنیه شرح میدهید:

برای رسیدگی به امور اداری و سازمانی فردی یا خرید و فروش ملک و املاک یا اجاره و رهن آنها فردی تعیین می شود ، که با آن وکیل مدنی گفته می‌شود . این نوع وکالت به گونه‌ای است که هر دو طرف یعنی موکل و وکیل باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و در ارتباط با موضوعی که مورد بحث می باشد وکالت نامه ای را تنظیم کنند .

وکیل مع الواسطه به چه معنای می باشد ؟ به وکیلی که به صورت غیرمستقیم انتخاب می‌شود وکیلم مع الواسطه می‌گویند ، مثلاً در برخی از موارد افراد در حبس هستند یا اینکه در خارج از کشور هستند ، در این صورت فردی به جای خودشان وکیلی را انتخاب می‌کند . معمولاً وکیل مع الواسطه برای محکومیت های مالی و امور جزایی مورد استفاده قرار می گیرند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.