وکیل در بختگان

خداوردی حنیور

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل آباده طشک
وکیل در آباده طشک

وکلا را می‌توان بر اساس نوع دعاوی که به آن رسیدگی می نمایند به دو دسته وکلای حقوقی و کیفری تقسیم نمود:

وکیل کیفری

وکیلی که در امور کیفری متخصص می باشد و قادر است نسبت به هر موضوع کیفری که طرح شود دفاعیات مخصوص با آن را ارائه نماید و به همه امور کیفری و زیر و زبر آن خواه ماهیت و خواه قواعد و مقررات شکلی تجربه و اطلاعات کافی داشته باشد، وکیل کیفری خواهد بود. بر عکس وکیل حقوقی قادر نیست در همه پرونده‌هایی کیفری حضور یابد.

از جمله مثلاً پرونده هایی که در دیوان عالی کشور اقامه می‌شود، فقط از سوی وکلای پایه یک دادگستری پذیرفته می‌شود. وکیل کیفری در شیراز شخصی است که با در نظر داشتن علاقه و تخصصش در امور جزایی و کیفری و اشراف نسبی به مقررات در همه دعاوی مثل قتل و خیانت در امانت(وکیل خیانت در امانت در شیراز) و کلاهبرداری سرقت و فوت در تصادفات رانندگی و فروش مال غیر و دیه و ضرب و جرح  و نزاع و جعل و استفاده از سند مجعول و تجاوز به عنف و تهدید و آدم ربایی(وکیل ادم ربایی در شیراز) و مزاحمت ‌تلفنی  و مواد مخدر قادر به وکالت می باشد. در زمینه جعل و استفاده از سند مجعول میتوانید با وکیل جعل در شیراز مشاوره داشته باشید!

در امور کیفری افراد قادرند وکیل کیفری خود را انتخاب نموده و به محضر دادگاه معرفی نمایند. در جرایمی که در صلاحیت دادگاه کیفری یک می باشد، از جمله جرایمی که مجازات آن ها قصاص نفس، اعدام و قطع عضو و جرایم سیاسی و مطبوعاتی و غیره است، این امکان وجود دارد که تا سقف ۳ وکیل معرفی شود و در مرحله تحقیقات مقدماتی حضور یک وکیل کفایت می‌کند. همچنین شما عزیزان میتوانید در مورد قصاص نفس و اعدام با وکیل قتل در شیراز صحبت کنید

در مورد جرایمی که مجازات آن سلب حیات یا حبس ابد می باشد، اگر متهم اقدام به معرفی وکیل در مرحله بدوی یعنی دادسرا نکند یا توانایی مالی برای اخذ وکیل نداشته باشد، دادگاه به جای او یک وکیل تسخیری را معرفی می نماید. وکیل تسخیری با وکیل معاضدتی متفاوت است و تفاوت آن در این است که وکیل معاضدتی در پرونده های حقوقی و مدنی از سوی دادگاه برای کمک به کسانی که دچار اعسار هستند به کار گرفته می شوند در صورتی که وکیل تسخیری در پرونده های کیفری حاضر می شود.

ویژگی های وکیل کیفری متخصص

وکیل در آباده طشک
وکیل در آباده طشک

وکیل کلاهبرداری در شیراز توضیح میدهد که :یک وکیل کیفری دارای تجربه و تخصص است که ضمن داشتن دانش و تحصیلات عالی و تخصص در امور کیفری و جزایی، تجربه و سابقه کاری در پرونده های کیفری نیز داشته و با روش معمول دادگاه کیفری و دادسراها و روال اعمال امور و تحقیقات مقدماتی ضابطین قضایی کاملاً آشنا است و نیز با مقررات جزایی اعم از قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری و قانون مبارزه با مواد مخدر(وکیل مواد مخدر در شیراز) و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قوانین دیگری در این حوزه و آرای وحدت رویه در امور کیفری و نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و دکترین‌های حقوقی به شکل کامل آشنایی دارد.

با توجه به این که در امور کیفری در مسائل مختلف با مشکلات متعددی روبرو هستیم و در همه این مسائل روح و روان انسان درگیر می باشد و نیز با در نظر گرفتن این موضوع که پرونده های کیفری از خصوصیات خشن و کم انعطافی برخوردار هستند، این موضوع بسیار اهمیت دارد که یک وکیل کیفری قادر باشد، آمادگی‌های روحی ضروری را برای مقابله با چنین مسائلی را در موکل ایجاد کند.

مزیت وکیل کیفری در بختگان

وکیل در خرامه میگوید:استفاده از وکیل کیفری یا تیم کیفری در مورد امور جزایی نه تنها بسیار مهم است، بلکه سبب می‌شود بهترین نتیجه دفاعی نیز به دست بیاید. به این علت که طرح شکایت و نوع آن و زمان طرح شکایت و این موضوع که برگه‌های راجع به لایحه دفاعی و اظهار نامه و شکواییه به چه شکلی باید تنظیم شود، در سرنوشت یک مشکل اثربخش است.

قابل توجه است که در این مورد به این نکته اشاره شود از آن جایی که هر دعوای فقط یک بار امکان طرح دارد و مجدداً نمی توان آن را مطرح نمود، بنابراین اگر دعوایی به خطا مطرح شود، ضمن این که حقوق موکل از بین می‌رود و خسارت هایی که از قبل به وجود آمده است، حل و فصل نمی‌شود، بلکه موکل باید ضرر زیان های جدید ناشی از هزینه دادرسی و نیز وقت و زمان از دست رفته را متحمل شود که در این حالت استفاده و بهره مندی از یک وکیل کیفری سبب می‌شود، پرونده به بهترین نحو ممکن مورد دفاع قرار بگیرد که این موضوع در کمترین زمان با کمترین هزینه انجام می شود.

نکته قابل توجه دیگر این که در دعاوی کیفری که مطرح شده است با بهره بردن از یک وکیل کیفری این امکان به وجود می‌آید که دفاع تاثیر پذیری را بتوان صورت داد که از عواقب کیفری و حاصل از شکایت پیشگیری شود. زیرا عمدتا اگر از حق دفاع به نحو مطلوب استفاده نشود به معنای پذیرفتن اتهام می‌باشد.یکی از دعاوی که وکیل میتواند پیگیری کند نزاع است با وکیل نزاع در شیراز مشورت کنید

وکیل درآباده طشک
وکیل درآباده طشک

وکیل حقوقی در بختگان

وکیل حقوقی در شیراز و وکیل در استهبان در این زمنیه شرح میدهند:دعوای حقوقی به آن بخش از دعاوی اطلاق می شود که بعد از طرح در دادگاه و صدور رای، حق و امکان استفاده از دستور آن حکم با توجه به دعوای مطرح شده به یکی از دو طرف دعوا اعطا می‌شود و هیچ جزا و مجازات و تنبیه و جریمه ای برای شخصی که حکم و رای به ضرر او صادر شده است، نخواهد داشت.

مثلاً در دعوای افراز ارثیه خانوادگی دو طرف طرح شکایت می نمایند تا به حقوق خود دست یابند. سرانجام فقط حق یکی از دو طرف اعطا می شود و مجازاتی برای آن که طرفی که حکم به ضرر او تمام شده است کیفری نخواهد  بود.  دعوای حقوقی بر اساس نوع آن متفاوت است و باید دادخواست ارائه شده به دادگاهی داده شود که در صلاحیت ذاتی و محلی می باشد. مثلاً یک دعوای حقوقی راجع به امور خانوادگی مانند نفقه زن باید در دادگاه حقوقی اقامه شود که بر اساس نوع آن دادگاهی که صلاحیت ذاتی رسیدگی به آن را دارد، دادگاه خانواده است و نیز باید در دادگاه محل سکونت افراد طرح شود که صلاحیت محلی آن می‌باشد.

اما افراد مختلف به جهت آن که قادر باشند در دادگاه حق خود را احقاق نمایند و به رای مطلوب دست یابند، نیازمند حضور وکیلی هستند. در این صورت باید از میان وکیلان آن دسته از وکلا را انتخاب کنند که در حوزه حقوقی فعالیت می کنند. وکیل حقوقی کسی است که به وسیله موکل اجازه دارد اقدامات قانونی در امور حقوقی انجام دهد. وکیل حقوقی باید وظایف خود را در رابطه با دفاع از حق موکل خود به نحو احسنت انجام دهد.

مشاوره وکیل حقوقی دربختگان

وکیل در ارسنجان میگوید:وکیل و مشاور حقوقی قادر است در همه امور حقوقی به موکل مشاوره ارائه کند. البته باید دقت کرد که استفاده از امور حقوقی یک عنوان کلی می باشدو بهتر آن است که وکیل در بعضی از امور حقوقی که در آن متخصص است مشاوره بدهد. مثلا بعضی از وکلای حقوقی در حوزه تجارت تخصص دارند که مشتری با در نظر گرفتن تخصص او به وکیل مراجعه می‌کند.

تعهدات وکیل حقوقی

تعهدات وکیل در برابر مشتری به آن چه که در وکالتنامه تنظیم شده است محدود و منحصر خواهد شد و بر اساس آن باید نسبت به مشتری اعمال نظر کند. وکالتنامه رسمی که از سوی دفتر اسناد رسمی صادر شده است یا وکالتنامه قضایی که میان وکیل و موکل منعقد می شود، در بخشی که حدود اختیارات وکیل تعیین شده است، دو طرف قادرند حدود و اختیارات او را با توجه به تقاضای خود کم یا زیاد نمایند. مثلاً یک نفر وکیل می شود که فقط در امور راجع به بانک ها وکالت کنند و این موضوع رادر وکالت نامه قید می نماید.

حوزه اختیارات وکیل حقوقی

وکیل در نی ریز در باره وکیل حقوقی توضیح داد:همه امور قانونی راجع به املاک، امور حسبی، خانواده امور مربوط به اجاره و اسناد تجاری و موضوعاتی از این دست دعاوی حقوقی می باشند. اما در برخی از اوقات می توان از این امور به شکل کیفری نیز شکایت کرد. در دعاوی حقوقی باید از وکیل حقوقی که در این موارد تخصص دارد و دارای اشراف و تسلط و تجربه کافی است، بهره برد.

به عبارت دیگر وکیل حقوقی یکی از انواع وکیل می باشد که برای رسیدگی به موضوعات حقوق مدنی و مشاوره حقوقی افراد می تواند کارایی داشته باشد. این وکیل در دادگاه حقوقی خانواده و شورای حل اختلاف در حوزه امور مدنی که با قوانین مدنی و آیین دادرسی مدنی و قانون تجارت و قانون حمایت از خانواده و قانون امور حسبی  و دیگر موضوعاتی از این دست حاضر می شود.

این دسته از وکلا به شکل تخصصی در حوزه هایی که بیان شد وارد شده تا مسائل و مشکلات را حل و فصل کنند. از جمله دعاوی حقوقی عبارتند از: دعوای مطالبه اجرت المثل، دعوای مطالبه ی وجه و دعوای مطالبه نفقه و غیره می باشد.

وکیل درآباده طشک
وکیل درآباده طشک

تفاوت وکیل حقوقی و کیفری در بختگان

وکیل در بختگان در این زمنیه شرح میدهید:

با توجه به این که در دستگاه قضایی کشور ایران و البته هر کشور دیگر که دارای دو نظام قضایی باشد، ممکن است دو نوع دعوا طرح شود، دعوای حقوقی و دعوای کیفری دستگاه قضایی در سلسله مراتبی می باشد و هر کدام از این دعاوی دارای مراجعی برای اقامه می باشند.

1 دیدگاه

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.