وکیل در جهرم

خداوردی حنیور

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

نحوه ابلاغ به وکیل در پرونده کیفری چگونه است؟

دادنامه به طرفین یا وکیل آنان و دادستان ابلاغ می شود و در صورتی که رای دادگاه حضوری به طرفین ابلاغ شود دادن نسخه ای از رای یا تصویر مصدق آن به طرفین الزامی است در این صورت ابلاغ مجدد ضرورت ندارد.

نحوه تعیین وکیل در دادگاه کیفری چگونه است؟

پس از ارجاع پرونده به دادگاه کیفری ۱ در جرایم که مجازات آن حبس ابد، سالب حیات،و جرائم موجب مجازات قطع عضو و جنایت عمدی علیه تمامیت جسمانی با میزان نصف دیه کامل یا بیشتر از آن باشد پس از صدور قرار رسیدگی در مواردی که پرونده به طور مستقیم در دادگاه کیفری یک رسیدگی میشود هرگاه متهم و وکیل معرفی نکرده باشد یا دفتر دادگاه ظرف ۵ روز به اخطار می‌کند وکیل خود را حداکثر تا ۱۰ روز پس از ابلاغ به دادگاه معرفی کند چنانچه متهم وکیل خود را معرفی نکند مدیر دفتر پرونده را نزد رئیس دادگاه ارسال می‌کند تا طبق مقررات برای متهم و وکیل تسخیری تعیین شود.شما عزیزان میتوانید با وکیل کیفری در شیراز نیز در این زمنیه مشورت کنید

طرفین دعوای کیفری چند وکیل میتوانند اختیار کنند؟

هر یک از طرفین می توانند حداکثر ۳ وکیل به دادگاه معرفی کند استعفای وکیل تعیینی یا عزل وکیل پس از تشکیل جلسه رسیدگی پذیرفته نمی شود در صورتی که هر یک از اصحاب دعوا وکلای متعدد داشته باشد حضور یکی از آنان برای تشکیل جلسه دادگاه کافی است.

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

نحوه ابلاغ مدیر دفتر دادگاه کیفری به طرفین دعوا یا وکلای آنان به چه صورت می باشد؟

وکیل در فسا و وکیل در فیروزآباد به گفته های وکیل جهرم افزود:پس از تعیین وکیل مدیر دفتر بلافاصله به متهم و وکیل او و حسب مورد به شاکی یا مدعی خصوصی یا وکیل آنان اخطار می کند تا تمام ایرادها و اعتراض های خود را ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ تسلیم کنند تجدید مهلت به تقاضای متهم یا وکیل او برای یک نوبت و به مدت ده روز از تاریخ اتمام مهلت قبلی به تشخیص دادگاه بلامانع  است.

متهم و شاکی یا مدعی خصوصی یا وکلای آنان باید تمام ایرادها  و اعتراض های خود از قبیل مرور زمان،عدم صلاحیت،رد دادرس یا قابل تعقیب نبودن عمل انتسابی،نقص تحقیقات و لزوم رسیدگی به ادله دیگر یا ادله جدید و کافی نبودن ادله را ظرف مهلت مقرر به دفتر دادگاه تسلیم کنند پس از اتمام مدت مذکور هیچ ایرادی از طرف اشخاص مزبور پذیرفته نمی شود مگر آنکه جهت ایراد پس از مهلت کشف و یا حادث شود درهرحال طرح پرونده در جلسه مقدماتی دادگاه پیش از اتمام مهلت ممنوع است.

وکالت در دادسرا و دادگاه‌های نظامی به چه صورت است؟

در جرایم علیه امنیت کشور یا در مواردی که پرونده مشتمل بر اسناد و اطلاعات سری و به کلی سری است رسیدگی به آنها در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح از طرفین دعوا ،وکیل و وکلای خود را از بین وکلای رسمی دادگستری که مورد تایید سازمان قضایی نیروهای مسلح باشد انتخاب می‌نمایند تعیین وکیل در دادگاه نظامی زمان جنگ تابع مقررات  می باشد. وکلای دارای تابعیت خارجی نمی توانند برای دفاع در دادگاه نظامی حاضر شوند مگر اینکه در تعهدات بین المللی به این موضوع تصریح شده باشد.

وکالت در پرونده های خانواده:

دعاوی خانواده شامل دعوای نفقه، مهریه ،طلاق و … می‌شود که وکیل در پرونده های خانواده باید اشراف کافی و معلومات لازم جهت توفیق در پرونده های خانواده را داشته باشد در دعاوی خانوادگی مانند دعاوی حقوقی طرفین دعوا می توانند حداکثر دو وکیل اختیار کنند. شما عزیزان میتوانید با وکیل طلاق در شیراز و وکیل مهریه در شیراز و وکیل خانواده در شیراز در این زمنیه مشورت کنید تا بهتر به حق و حقوق خودتان برسید وکلای ما متخصص هستند

وکالت در پرونده های ثبتی و املاک:

وکیل ملکی در شیراز میگوید:قانون ثبت در کنار سایر قوانین از ابزار لازم جهت دفاع موثر وکیل از موکل می باشد پرونده های ثبتی اصولاً در رابطه با ملک است ملک یکی از ارزشمندترین دارایی افراد است رشد قابل توجه ملک در گذر زمان باعث شده است

دعاوی ملکی نسبت به گذشته بیشتر شود املاکی که به یکباره ارزش چند برابر می‌یابند چنانچه طرفین معاملات این گونه املاک اصول و قواعد بیع را به طور صحیح رعایت و اجرا نکرده باشند بستر اختلاف بین طرفین معامله فراهم می شود هیچ کدام از طرفین معامله قصد ضرر ندارند بنابراین تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا علاوه بر اینکه منفعتی از دست ندهند صاحب سود بیشتری نیز شوند در این گونه پرونده‌ها داشتن یک وکیل متبحر و متخصص در زمینه املاک برای طرفین دعوا بسیار ارزشمند است.

برخی از وکلا زمینه فعالیت خود را املاک قرار داده و با کسب تجربه و دانش اندوزی مربوطه و با تسلط به قوانین ثبت و سایر قوانین مربوطه سعی می‌کنند خود را به عنوان یک وکیل متخصص املاک به مخاطبین معرفی کنند وکیل املاک باید به قوانین ثبتی نیز آشنا باشد چون احتمالاً بسیاری از پرونده های املاک مرتبط با ثبت است .

بنابراین تسلط بر قوانین مدنی ،ثبتی و املاک می‌تواند وکیل املاک را به عنوان یک وکیل شاخص به گروه مخاطبین این گونه داوی معرفی کند.

وکیل درجهرم در این زمنیه شرح میدهید:

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

مقدمه

امروزه در کل جوامع بشری برقراری قوانین و مقررات سبب شده تا افراد روزانه با مسائل و مشکلات حقوقی مواجه شوند که خیلی از آن ها به شکل ناخواسته روی می دهد و علت عمده ارتکاب آن ها بی اطلاعی و عدم آگاهی از موضوعات حقوقی می باشد.

در خیلی از موارد افراد احتیاج دارند تا شخص متخصصی به منظور احقاق حق آن ها در محاکم حقوقی اقامه دعوا کند. آن شخص وکیل دادگستری خواهد بود. وکیل دادگستری در واقع شخصی است که از سوی فردی دیگر که موکل خوانده می‌شود، به منظور انجام امور حقوقی متفاوت انتخاب خواهد شد و طبق قوانین حقوق مدنی عقد وکالتی که میان آن ها منعقد می‌شود، وکیل از حقوق موکل دفاع خواهد کرد.

مراحل وکیل شدن 

وکیل در زرین دشت در این باره افزود:وکیل به مفهوم خاص، شخصی است که به نمایندگی از موکل از حقوق او در دادگاه دفاع می نماید. برخی از وکلا در سازمان ها و موسسات متفاوت در جایگاه مشاور حقوقی قرار می گیرند. وکیل دادگستری از جمله مشاغل خصوصی می باشد و دارای درآمد کارمندان دولت نیست.

فردی  که می‌خواهد وکیل شود باید فن ‌بیان مناسبی در اختیار داشته باشد و به حوزه کاری که می پردازد اشراف داشته باشد. به شکلی که بتواند موضوع پرونده را در محضر قاضی شفاف سازد یا به عبارت دیگر قادر باشد از حقوق موکل خود دفاع نماید.

رشته علوم انسانی از دسته رشته‌هایی است که شخصی که به شغل وکالت علاقه دارد آن را در دبیرستان برمی گزیند. این افراد بعد از آن که در دبیرستان فارغ التحصیل شدند، در کنکور علوم انسانی شرکت می‌کنند و یکی از رشته های حقوق یا فقه و مبانی حقوق را بر می گزینند و از سوی دیگر فردی که در حوزه دروس فقهی درس خوانده است با احراز شرایط قادر است شغل وکالت را انتخاب کند.

شخص با شرکت در کنکور علوم انسانی و مجاز شدن انتخاب رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق قادر است، دوره کارشناسی این رشته را بگذراند. دروسی را که در این رشته تدریس می شود، دانشجوی حقوق را با قوانین و مقررات آشنا می‌کند و سبب می‌شود بتواند از این دروس در آینده استفاده  کند و اطلاعات خود را افزایش دهد.

وکیل درجهرم در این زمنیه شرح میدهید:

مهمترین درس برای وکالت درس هایی مانند آیین دادرسی مدنی و کیفری و حقوق مدنی و حقوق کیفری خواهد بود. بعد از آن که دانشجوی حقوق لیسانس حقوق را اخذ نمود، در آزمون هایی که برای شغل وکالت در نظر گرفته شده است، باید شرکت کند و چنان چه قبول شد دوره کارآموزی خود را آغاز نماید. پسران هم بعد از دوره کارشناسی حقوق باید خدمت سربازی را بگذرانند.

بنابراین ورود به شغل وکالت نیازمند اخذ گواهی پایان خدمت می باشد. اما برای دختران به محض فارغ التحصیلی از رشته حقوق می توانند این شغل را به دست بیاورند.در کشور ایران از دو مسیر می توان به شغل وکالت دست یافت. یکی از این مسیرها کانون وکلای دادگستری یا اسکودا و دیگری مرکز مشاوران یا به عبارت سال های جاری مرکز وکلا است که به قوه قضاییه وابسته می‌باشد.

وکیل در جهرم
وکیل در جهرم

وکیل در قیر و کارزین میگوید:هر یک از این دو سازمان یک بار در سال آزمون برگزار می نمایند. به عبارت دیگر در یک سال دو ازمون وکالت یکی از سوی اسکودا و دیگری مرکز امور وکلا برگزار می‌شود. برای آزمون وکالت  یک دانشجوی فارغ التحصیل رشته حقوق باید منابع زیر را مورد مطالعه قرار بدهد.

قانون مدنی و قانون مجازات اسلامی و قانون تجارت و آیین دادرسی مدنی و کیفری. این منابع در هر دو نهاد که آزمون وکالت را برگزار می کنند موجود است. تفاوت آن این است که در کانون وکلا اصول ‌فقه هم باید مورد مطالعه واقع شود. اما در آزمون مرکز وکلای مرکز مشاوران به جای اصول فقه، درس متون فقه و قانون ثبت و قانون امور حبسی جایگزین شده است.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.