وکیل در زرقان

خداوردی حنیور

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل در زرقان
وکیل در زرقان

وکیل پایه یک دادگستری در زرقان

وکیل حقوقی در شیراز میگوید:به دلیل این که مناسبات اجتماعی بسیار گسترده شده اند و اختلاف میان افراد خیلی زیاد شده است ، افراد مجبور می شوند که برای این که اختلافات میان خود را حل کنند به محاکم قضایی مراجعه کنند . در مراجع قضایی حل کردن این اختلافات بر اساس قوانین موضوعه کشوری می باشد که این قوانین شامل چندین جلد کتاب هست.

پس روشن است که درک این قوانین که از متون فقه شیعه و دیگر قوانین از منابع دیگر گرفته شده است ، توسط افراد عادی که دانشی در این زمینه ندارند امکان پذیر نیست . اعمال نظر افرادی که هیچ دانشی در این زمینه ندارد موجب ضرر و زیان حیثیتی و مالی می شود که نه تنها فقط خود شخص بلکه چندین خانواده را می تواند در سالهای طولانی از حقوق قانونی خود محروم کند . پس بر اساس قانون موضوعه کشوری از جمله حقوق افراد این است که می توانند برای انجام دادن کارهای غیر اداری ، اداری و قضایی به نیابت از خود و با مشخص کردن حدود اختیارات یک شخصی را به عنوان وکیل برای انجام کارهای خود انتخاب کنند .

وکیل ملکی :

وکیل ملکی در شیراز در این باره توضیح میدهد: امروز باید وکلا در کنار تمام اطلاعات عمومی که در حوزه‌های مختلف دارند ، باید در بعضی از حوزه ها به صورت تخصصی و اختصاصی تجربه داشته باشند . یکی از این حوزه ها مسائل ملکی می باشد ، که باید وکیل در این حوزه بسیار با تجربه باشد .

دعاوی ملکی به صورت زیر می باشند :

وکیل حقوقی در شیراز میگوید:

دعوای خلع ید :

ابتدا باید گفت که این دعوی با دعوای مزاحمت ، تفاوت دارد . به دعوای دعوای خلع ید گفته می شود که یک وکیل ملکی با تجربه ، تشخیص بدهد که چه موقعی باید این دعوا را اقامه کند که صاحب و مالک مال غیر منقول ، مثل : خانه ، زمین یا غیره علیه کسی که این مال را تصاحب کرده است ، برای رفع تصرف او را اقامه کند .

دعاوی کیفری مرتبط با املاک :

وکیل کیفری در شیراز توضیح داد:اگر در حوزه معاملات ملکی و نقل و انتقالات و معاملات ملکی ، جرمی به وقوع بپیوندد که یکی از رایج‌ترین جرم های ملکی : جعل سند(وکیل جعل در شیراز) ، کلاهبرداری(وکیل کلاهبرداری در شیراز) ، خیانت در امانت(وکیل خیانت در امانت در شیراز) و استفاده از سند مجعول و مزاحمت ملکی(وکیل مزاحمت در شیراز)می باشد ، باید یک وکیل ملکی با تجربه و بسیار خوب و با دقت بسیار بالا ، نوع دعاوی و جنس آن را مشخص کند که اگر یک جرم از طرف مقابل رخ داده باشد ، روند پرونده فرق می‌کند و رسیدگی کردن به این پرونده های ملکی و حقوقی بسیار متفاوت می باشد و یک امتیاز برای موکل محسوب می‌شود . البته زمانی برای موکل امتیاز محسوب می شود که ، وکیل ملکی جرم را در دادگاه اثبات کند و مدارک کاملی جمع آوری کرده باشد برای اثبات جرم .

الزام به تنظیم سند رسمی :

وکیل در خرامه میگوید:بر اساس ماده ۲۲ قانون ثبت ، دولت به کسی مالک می گوید که نام او در دفتر ثبت املاک به عنوان مالک آن مال ثبت شده باشد . پس بعد از فروش مال ، فروشنده باید در دفتر ثبت اسناد ، سند رسمی را به نام ، خریدار بزند ، تا روند معاملات ملکی تکمیل شود . اگر که فروشنده آن ملک را به نام خریدار نزند دعوی که وکیل ملکی اقامه می کند دعوی الزام به تنظیم سند رسمی می باشد .

دعوای افراز ملک :

دعوای افراز ملک به معنای تفکیک سهم خود از دیگران می باشد . پس اگر ملکی مشایی بین چند نفر مشترک وجود داشته باشد اگر که طرفین توافق نکنند ، وکیل ملکی باید شرایط را بررسی کند و با منفعت شما به  دعوای افراز ملک بپردازد . یکسری دعاوی دیگر مثل : الزام به اخذ پایان کار ، ابطال قرارداد ، تمامی دعاوی راجع به موقوفات خاص و عام ، اخذ و مطالبه اجرت المثل ، مطالبه سرقفلی ، اخذ صورت مجلس تفکیکی ، فسخ قرارداد ، مطالبه و اخذ اجاره معوقه ، تعدیل اجاره بها ، حق کسب و پیشه و غیره هست که باید وکیل ملکی در این زمینه ها تجربه و دانش کافی داشته باشد تا بتواند آنها را حل کند .

وکیل در زرقان
وکیل در زرقان

یک وکیل ملکی خوب باید از موارد زیر آگاه باشد :

وکیل در زرقان در این زمنیه شرح میدهید:

هزینه ها :

یک وکیل خوب باید آگاهی کاملی از کلیه هزینه ها و منافعی که می تواند برای موکلش وصول کند ، داشته باشد . همچنین یک وکیل ملکی خوب باید بداند که این هزینه دادرسی ارزش قدم نهادن در حل این پرونده را دارد یا نه . همچنین یک وکیل خوب باید بداند که آیا علم و تجربه او برای حل این پرونده کافی است یا نه .

نحوه برخورد و پیگیری کردن :

وکیل خوب باید بر اساس حجم کاری خود ، پرونده ای را انتخاب کند که بتواند تمرکز ، وقت و زمان کافی را برای آن پرونده در نظر بگیرد تا بتواند یک مشاوره خوب به موکلش بدهد و مطالب سخت حقوقی را به گونه‌ای آسان به موکلش منتقل کند .

چگونگی تنظیم کردن دادخواست :

وکیل در مرودشت در این باره میگوید:یک وکیل خوب باید در زمان مناسب و به طور درست تشخیص دهد که آن دعاوی چه نوع دعاوی است که باید اقدام کند و چه دادخواستی بنویسد . یک وکیل ماهر باید هنر لایحه نویسی ، تنظیم دادخواست و شرح ماوقع را بلد باشد .

 آگاهی داشتن از قوانین ثبت اسناد و املاک :

وکیل فروش مال غیر در شیراز در این زمنیه شرح میدهید: یک وکیل خوب باید آگاهی تجربه و اطلاعات کافی و خوبی در ارتباط با قوانین ثبت اسناد و املاک داشته باشد تا بتوانند کار را به طور صحیح انجام دهد .

نظارت کافی بر اجرای احکام :

یک وکیل خوب باید نظارت کافی بر اجرای احکام داشته باشد ، بعد از اینکه رای توسط قاضی نوشته شد و به واحد اجرای احکام ارجاع داده شد ، این واحد باید حکم اجرای صحیح احکام کند . یک وکیل ماهر باید بر عملکرد نهادهای اجرا کننده حکم نظارت داشته باشد تا اگر که احکام اجرا نشد ، برای اینکه حق موکل او ضایع نشود ، اقدامات و اعتراضات موثری را انجام دهد .

پس در انتخاب وکیل مناسب باید بسیار دقت کنید زیرا انتخاب وکیل می‌تواند روند کار شما را و تسریع وحشت و احتمال گرفتن حق شما زیاد می شود . و با گرفتن یک وکیل نامناسب هزینه و وقت و حق خود را از دست می دهید . پس یک وکیل پایه یک ملکی خوب از آیین نامه ها و قانون ثبت آگاهی کاملی دارد و می‌تواند قضایای بسیار پیچیده را حل کند .

وکیل در زرقان
وکیل در زرقان

وکیل شهرداری چگونه می باشد ؟

برای اینکه یک وکیل شهرداری خوب انتخاب کنید باید توجه داشت که آن وکیل چه مقدار مجرب و حرفه ای می باشد . مقررات بسیاری در شهرداری وجود دارد که هر عملکردی باید بر اساس آن مقررات انجام شود . پس شما باید از این مقررات آگاهی کامل داشته باشید تا کارهای شما روند قانونی خود را طی کند . حال در برخی از موارد ممکن است که کارهای شما با مشکل مواجه شود و میان آن وقفه ایجاد شود . پس شما باید از مقررات شهرداری آگاهی داشته باشید .

برای اینکه روند کار و شما در شهرداری به سرعت و به درستی پیش برود شما باید یک وکیل شهرداری خوب انتخاب کنید که مهارت خاصی در این زمینه داشته باشد و بتواند کارهای شما را به سرعت و به درستی انجام دهد . شما باید ویژگی های یک وکیل شهرداری خوب را بدانید تا بتوانید یک وکیل خوب امتحان کنید در واقع شما نمی توانید هر وکیلی را برای پرونده خود انتخاب کنید باید وکیلی را انتخاب کنید که در حوزه‌ای که شما مشکل دارید ، تبحر خاصی داشته باشد .

یک وکیل خوب شهرداری چه ویژگی هایی را دارا می باشد ؟

وکیل در زرقان در این زمنیه شرح میدهید:

برای اینکه بتوانید یک وکیل شهرداری خوب را انتخاب کنید باید یک جلسه با او مشورت کنید ، مشکلات خود را بیان کنید و در ارتباط با موضوع پرونده خود با او صحبت کنید . برای انتخاب وکیل باید بدانید که هزینه مشاوره اولیه و چه مقدار می باشد تا با بودجه شما تطابق داشته باشد . پس باید حساب کنید تا ببینید چه مقدار هزینه ای را برای این کار باید در نظر بگیرید .

شهرت وکیل در زمینه پرونده های شهرداری :

برای اینکه یک وکیل خوب انتخاب کنید باید آن  وکیل در زمینه هایی که شما مشکل دارید ، شهرت خوبی داشته باشد .  شهرت خوب نشان‌دهنده موفقیت آن وکیل در آن حوزه می باشد .

وکیلی که شما انتخاب می کنید چه امتیازی نسبت به دیگر وکیل آن دارد :

برای انتخاب یک وکیل خوب باید این را در نظر گرفت که وکیل انتخابی شما چه امتیازات و مزیت هایی نسبت به وکلای دیگر دارد . پس یکی از مهمترین امتیازهای انتخاب وکیل مزیت او نسبت به دیگر وکیل آن می باشد ‌.

وکیل در زرقان
وکیل در زرقان

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.