وکیل در فراشبند

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل در فراشبند
وکیل در فراشبند

آن چه در رشته حقوق باید گذرانده شود، به دو دسته پایه و اصلی تقسیم بندی می شود. در بخش پایه باید مقدمه علم حقوق، جزای عمومی، حقوق اساسی، حقوق مدنی، مبانی علم اقتصاد، عربی، مالیه عمومی، مبانی جامعه شناسی گذرانده شود و در بخش دوم دروس تخصصی باید دانشجوی حقوق تمرکز خود را به آیین دادرسی مدنی و آیین دادرسی کیفری و متون حقوقی و حقوق اساسی و حقوق جزای عمومی و حقوق بین الملل عمومی و حقوق سازمان های بین المللی و پزشکی قانونی و حقوق اداری و متون فقه و اصول فقه و حقوق تجارت و قواعد فقه و حقوق بین‌المللی خصوصی و حقوق کار و حقوق تطبیقی و ادله اثبات دعوا بگذارد. البته یک دانشجوی حقوق باید به زبان عربی و فرانسه نیز  مسلط باشد.

اکثر کسانی که در رشته حقوق تحصیل می کنند، هدفشان رسیدن به شغل وکالت می باشد. زیرا دانشجویان این رشته بعد از دریافت مدرک کارشناسی این امکان را دارند که در امتحان وکالت کانون وکلا شرکت نمایند و بعد از آن که در این آزمون قبول شدند، دو سال کاراموزی کرده و بعد از آن پروانه وکالت را کسب نموده و درآمد خوبی داشته باشند .کسانی که علاقه مند هستند در رشته حقوق تحصیلاتشان را ادامه دهند، این امکان برای آن ها وجود دارد تا مقطع دکترا پیش بروند.

 تعریف وکیل در فراشبند

وکیل در فراشبند و وکیل در کازرون در این زمنیه شرح میدهید:

وکیل شخصی می باشد که از سوی شخص دیگری خواه  حقوقی یا حقیقی بر اساس عقدی تحت عنوان عقد وکالت به منظور انجام کاری مامور شود. وکالت یک عقد جایز می باشد که با توجه به قوانین مدنی انعقاد می‌یابد و دو طرف آن وکیل و موکل خواهند بود.

با توجه به تعریفی که در ماده ۶۵۶ قانون مدنی یاد شده است، وکالت از جمله اموری می‌باشد که بر اساس آن یکی از دو طرف، طرف دیگر را به منظور انجام امری، جانشین خود می‌کند. شخصی که نیابت می دهد موکل و آن که از سوی او نائب می‌شود وکیل خواهد بود.

در مواد ۶۵۶ تا ۶۸۳ قانون مدنی احکام راجع به وکالت توضیح داده شده است. منظور از امر موضوع وکالت در ماده فوق یک امر حقوقی می باشد که معنای عام کلمه را دربرمی‌گیرد. وکیل قادر است در هر یک از امور زیر به جانشینی از موکل انجام وظیفه نماید.

وکیل چک در شیراز میگوید:تنظیم معاملات و قراردادهای تجاری مثل فروش و اجاره، صدور و قبول اسناد تجاری مثل چک و برات، انعقاد نکاح و طلاق و اداره اموال موکل و نیز طرح و پیگیری همه دعاوی حقوقی و کیفری در دادگاه. به طور کلی همه امور حقوقی قابلیت جانشینی و انجام کار از طرف وکیل را دارند. جز آن دسته از اموری که در اصطلاح در حوزه حقوق به آن ها امور قائم به شخص موکل گفته می شود. مانند شهادت، اقرار، لعان و تمکین و اموری از این دست که قابلیت وکالت دادن ندارند و هر نوع عقد وکالتی در مورد آن ها باطل است.همچنین میتوانید با کمک از وکیل طلاق در شیراز در زمنیه طلاق مشاوره بگیرید

وکیل در فراشبند
وکیل در فراشبند

وکیل در مهر میگوید:به طور کلی برای شخص وکیل انحصاری در انجام امور وکالت تعیین شده است که در چه حوزه‌ای ماموریت وکالت از سوی موکل دارد و در چه حوزه‌ای خودش مستقیم می‌تواند حضور یابد. همان طور که در ماده ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز عنوان شده است که در همه ی دادگاه ها دو طرف دعوا حق خواهند داشت برای خود وکیل انتخاب کند و چنان چه توانایی انتخاب وکیل نداشته باشند، باید برای آن ها امکانات تعیین وکیل فراهم شود.

در ایران و سایر کشورها مسئولیت شغل وکالت دادگستری ضمن این که تحصیلات دانشگاهی نیاز دارد، باید مجوزهای لازم و دوره‌های کارآموزی نیز برای کسب آن گذرانده شود. وکالت در واقع عقدی است که میان وکیل و موکل بسته شده و وکیل کار را به جای موکل انجام می دهد.

وکالت یکی از محترم ترین مشاغل در دنیا با فرهنگ های گوناگون تلقی می شود که باید برای رسیدن به این شغل مراحلی را از سر گذراند. به منظور انجام این شغل باید تحصیلات و تجربه کافی کسب نمود و از مهارت هایی مثل سخنوری و مهارت در قلم برخوردار بود. توان تجزیه و تحلیل، اطلاعات، اعتماد به نفس و توان تحمل فشار زیاد کاری، لازمه ی این شغل می باشد.

رشته حقوق از پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی می باشد که بسیاری از دانش آموزان این رشته را برای انتخاب شغل وکالت، قضاوت، مشاوره حقوقی در بانک‌ها و شرکت‌ها و یا سردفتری  این رشته را انتخاب می نمایند. در بین این رشته ها، رشته وکالت دارای طرفداران زیادی می باشد. می‌توان گفت نیمی از فارغ التحصیلان رشته حقوق به سمت رشته وکالت می روند.

 آزمون وکالت در فراشبند

وکیل در فیروزآباد در این باره میگویند:کسانی که قصد دارند در آینده به شغل وکالت مشغول شوند، باید در دبیرستان رشته علوم انسانی را برگزینند و بعد از آن که در این رشته فارغ التحصیل شدند در کنکور علوم انسانی شرکت نمایند و زمانی که انتخاب رشته می نمایند یا رشته حقوق یا الهیات و معارف  اسلامی که همان فقه و مبانی حقوق اسلامی می باشد را برگزیدند باید دوره کارشناسی در این رشته را بگذرانند که طی مدت چهار سال باید در این رشته تحصیل کنند.

سن وکالت در ایران ۲۶ سالگی می باشد. یعنی کسی که قرار است وکیل شود، به محض فارغ التحصیلی از دانشگاه به او، این لقب داده نمی‌شود. فارغ التحصیلان رشته حقوق باید در آزمونی تحت عنوان آزمون وکالت شرکت نمایند تا قادر باشند، پروانه وکالت دادگستری را دریافت نمایند. این آزمون از سوی کانون وکلای دادگستری برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که در سال های اخیر مرکز مشاوران حقوقی و وکلای قوه قضاییه نیز این آزمون را برگزار می‌کند.

متقاضیانی که از طرف آزمون قوه قضاییه قبول می‌شوند، بعد از این که مراحل کار آموزی را گذراندند وکیل پایه دو خوانده می شوند. اما وکلایی که در آزمون وکالت کانون وکلا قبول می شوند بعد از آن که دوره کارآموزی را گذراندند، وکیل پایه یک خواهند شد.

وکیل در فراشبند
وکیل در فراشبند

وکیل تجاری در شیراز میگوید:بنابراین دریافت پرونده وکالت اول این شرط برای انجام کار وکالت می‌باشد که اول باید داوطلبین در آزمون وکالت مربوطه که هر سال از سوی کانون وکلای دادگستری برگزار می شود، قبول شوند.

کانون های وکلای دادگستری سالانه یک نوبت این آزمون را برگزار می‌کنند که مقدمه ی ورود کارآموزان وکالت می‌باشد و ظرفیت پذیرش در این آزمون از سوی کمیسیونی که اعضای آن رئیس دادگستری استان  و رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب برای کانون وکلای مربوطه هستند، تعیین می شود و این موضوع یعنی میزان ظرفیت پذیرش داوطلبان در آزمون وکالت در این کمیسیون تصمیم گیری می شود و رئیس کانون وکلا سالانه یک بار این کمیسیون را تشکیل می‌دهد و تصمیم لازم را اتخاذ می نماید.

زمانی که آگهی آزمون کانون وکلا انتشار می یابد، اصولاً در شهریور ماه است که در روزنامه ها و سایت های معتبر سازمان سنجش منتشر می شود و شرایط ثبت‌نام نیز تعیین می گردد. داوطلبان این امکان را می یابند که به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و هزینه لازم را واریز نمایند و کارت اعتباری برای شرکت در آزمون را دریافت نمایند. آزمون کارآموزی وکالت  هر کانون در مرکز استان همان کانون برگزار می گردد.

مثلا اگر داوطلبی از شیراز کانون مورد نظر خود را تهران، هرمزگان سیستان و بلوچستان، تعیین کند، لازم است برای شرکت در آزمون مربوطه  در تهران حاضر شود. کارت جلسه امتحان یک هفته پیش از آزمون در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که هر داوطلب برای شرکت در آزمون بدون ارائه کارت داوطلبی امکان آزمون دادن نخواهد داشت.

بعد از آن که آزمون از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، برگه‌های داوطلبان از طرف سازمان سنجش مورد تصحیح قرار می گیرد و فهرست همه شرکت کنندگان را  با توجه به نمره کل و الفبا اعلام می نماید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.