وکیل در کوار

خداوردی حنیور

وکیل در شیراز و استان فارس و مشاور حقوقی

(0922-265-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل در کوار
وکیل در کوار

وکیل پایه یک دادگستری در کوار

تمامی وکیلان در زمینه های گوناگون باید دارای پروانه وکالت باشند . پروانه وکالت وکیل نشان دهنده فعالیت قانونی آنها هست . اگر که وکیل دارای پروانه وکالت نباشد نمی تواند به خوبی روند قانونی پرونده را انجام بدهد . و  دادگاه به وکیل هایی که پرونده وکالت ندارند ، اجازه نمی‌دهد که فعالیت کنند .

حق الوکاله وکیل در کوار

از مهم ترین نکات در ارتباط با گرفتن یک وکیل برای پرونده قیمتی است که آن وکیل برای حل آن پرونده ، پیشنهاد می دهد . شما باید نسبت به بودجه خود یک وکیل انتخاب کنید . برخی از وکیلان قیمت های بالایی را پیشنهاد می دهند که ممکن است با بودجه شما متناسب نباشد .

میزان دانش و تخصص وکیل در کوار :

یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که یک وکیل شهرداری باید داشته باشد میزان دانش و تخصص او در آن زمین می باشد . مطمئناً وکیلی که دانش و تخصص بالایی در یک زمینه خاص دارد می تواند سریعتر به حل پرونده شما بپردازد .

تجارب کاری وکیل :

وکیل در خفر میگوید:اگر که یک وکیل تجارب زیادی در یک زمینه داشته باشد ، مطمئناً حرفه ای تر هست و سریع تر و بهتر می تواند به حل و فصل پرونده شما بپردازد .

میزان آشنا بودن وکیل با اداره ها و سازمان های گوناگون مرتبط با شهرداری :

یک وکیل خوب در حوزه شهرداری باید آشنایی کاملی با سازمان‌ها و اداره‌های مختلف شهرداری داشته باشد ، تا به بهترین شکل و حل پرونده شما بپردازد

پس شما باید تمام این ویژگی ها را در نظر بگیرید و یک وکیل خوب انتخاب کنید تا روند کار شما سریع پیش برود و پرونده شما به خوبی حل شود .

وکیل نفقه چگونه می باشد ؟

وکیل ترک نفقه در شیراز میگوید:ابتدا به توضیح این نفقه می پردازیم به تمامی نیازهای مناسب و متعارف با وضعیت زن مثل لباس هزینه‌های درمانی مسکن اثاث منزل و هزینه‌های بهداشتی که شوهر باید آنها را تهیه کند ، نفقه می گویند . نفقه ای که شوهر به زن می دهد باید به صورت متعارف باشد یعنی بر اساس عرف زمان و مکان باشد . همینطور جنس ، نوع و مقدار نفقه باید بر اساس وضعیت اجتماعی زن باشد . بر اساس ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی اگر زن بدون مانع مشروع و وظایف زوجیت خود را انجام ندهد ، استحقاق دریافت نفقه را ندارد . و اگر زن تمکین نکند یعنی یکی از تکالیف زناشویی را انجام ندهد ناشزه نامیده میگردد

اگر که زن به قباله نکاحیه از دادگاه درخواست نفقه در مدت زمانی مشخص از زمان گذشته را ارائه کند ، شوهر باید آن را پرداخت کند ، مگر اینکه یکی از دو عامل زیر را اثبات نماید :

۱- اول اینکه شوهر باید اثبات کند که نفقه در مدت زمان مورد مطالبه ، پرداخت شده است .  مثل اینکه شوهر اثبات کند که زن در آن خانه زندگی می کرده است ، که  به معنی پرداخت نفقه از سمت  شوهر به زن می باشد .

۲-  اگر شوهر اثبات کند که زن برخی از وظایف زناشویی را انجام نمی داده است و ناشزه هست مثل اینکه اثبات کند که زن از منزل شوهر رفته به یکی از خانه خانواده یا دوستان خود و یا این که بدون اجازه شوهر از خانه خارج شده است .

پس اگر شوهر نتواند آن دو عامل بالا را اثبات کند ، دادگاه به وسیله یک کارشناس میزان نفقه را مشخص می کند و حکم به پرداخت آن می دهد .

وکیل نفقه به چه صورت می باشد ؟

در روابط بین زوجین نفقه یکی از موارد مهم می‌باشد که امکان دارد به دلیل آن زوجه به اختلافات بسیاری برخورد کنند که هر یک باید اطلاعات قانونی برای مطالبه حقوق خود را دارا باشند . این امر در حوزه خانواده یکی از امور تخصصی محسوب می‌شود که برای روند خوب و سریع این امر و برای احقاق حق خود باید از یک وکیل خانواده بسیار خوب استفاده کرد تا این دعوی در دادگاه به درستی اثبات شود . و در کوتاه‌ترین زمان به پرونده شما حل شود و به حق خود دست یابید .

وکیل در کوار
وکیل در کوار

وکیل چک و سفته :

وکیل سفته در شیراز و وکیل چک در شیراز میگوید:در دنیای امروز بیشتر معاملاتی که انجام می‌شود ، از طریق اسناد تجاری مثل سفته و چک انجام می شود . به دلیل این که نقدینگی کافی گاها ممکن است وجود نداشته باشد یا اینکه  وجود رکود اقتصادی در بازار ، گاهی ممکن است یک سری از چک ها به دلیل نداشتن موجودی کافی نقد نشوند . زمانی که هم چنین شرایطی پیش می‌آید ، یک وکیل چک  خوب می‌تواند ، با آگاهی و آشنایی که در ارتباط با مسائل حقوقی و روند دادگاه ها و مطالبه وجه اسناد مالی دارد ، می‌تواند به زنده کردن حقوق از دست رفته طلبکار بپردازد .

یک وکیل چک و سفته چه ویژگی هایی دارد ؟

وکیل چک در شیراز میگوید:در حوزه وکالت به دلیل تنوع موضوعات ، معمولاً هر وکیلی در زمینه ای خاص  تخصص دارد . به وکلایی که به طور تخصصی در زمینه دعاوی مالی اسناد تجاری فعالیت می کنند و می توانند به مطالبه وجه چک و سفته یا مطالبه وجه بر مبنای رسید عادی  ،صدور قرار تامین خواسته ،مطالبه ثمن ، معامله و فک رهن و غیره فعالیت کنند ، وکیل چک و سفته یا وکیل مالی گفته می شود .

وکیل چک و سفته یا وکیل مالی باید دارای ویژگی های زیر باشد :

  • یک وکیل چک و سفته یا وکیل مالی باید دفاعی زیرکانه در جلسه دادگاه داشته باشد و به پیگیری مناسب پرونده بپردازد .
  • یک وکیل خوب باید در دفاع از چک کیفری تسلط کامل داشته باشد و از حقوقی شدن چک جلوگیری کند .
  • وکیل چک و سفته باید به انواع اسناد تجاری و رسمی مثل برات ، چک ، برگه سهام ،سفته و غیره تسلط داشته باشد .
  • یک وکیل خوب باید بر فرایند صادر شدن قرار تامین خواسته و چگونگی توقیف اموال تسلط کامل داشته باشد .
وکیل در کوار
وکیل در کوار

چگونگی مطالبه وجه توسط وکیل از طریق دادگاه :

مطالبه کردن وجه چک و سفته یکسری سختی‌ها و پیچیدگی هایی دارد که لازم است توسط وکیل مالی انجام شود . برای مطالبه وجه خود باید از طریق دادگاه به صورت زیر اقدام کرد :

مراجعه کردن به دفتر خدمات قضایی :

وکیل در سروستان:اولین قدم این است که وکیل چک و سفته به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و دادخواست مطالبه وجه چک یا سفته را ثبت نماید . برای ثبت دادخواست باید از اصل یا کپی مصدق چک ، اصل یا کپی کارت ملی قرارداد فی مابین خواهان و خوانده در صورت وجود نسخه وکالتنامه و اصل گواهی عدم پرداخت چک به وکیل داده شود .

مشخص کردن محل دادگاه و ارائه کردن مدارک : وکیل باید بعد از انجام مراحل اول ، تمامی مدارک را به دادگاه ارائه دهد و با قرار تامین خواسته برای توقیف اموال فرد خوانده دعوی اقدام کند . همینطور وکیل باید در ارتباط با منشا چک و پرداخت نکردن بدهی توسط خوانده پیش قاضی دفاع کند .

واخواست کردن سفته :

حداکثر بعد از ده روز از تاریخ سررسید سفته ، وکیل می باید اقدام به واخواست سفته نماید .  برای واخواست سفته باید از طریق دایره واخواست اقدام کرد . اگر ظرف ۱۰ روز واخواست انجام بشود دیگر سفته در حکم اسناد تجاری لازم الاجرا تلقی می‌شود و برای مطالبه وجه سفته قرار تامین خواسته بدون مبلغ خسارت احتمالی صدور می‌یابد .

چگونگی پرداخت و توقیف اموال :

وکیل کیفری در شیراز توضیح داد:اگر که رای قطعی دادگاه به نفع موکل حضور یابد در این مرحله وکیل نقش بسزایی دارند ، و باید نسبت به مصلحت موکل خود پرداخت بدهی را مشخص کند  اگر که در این مرحله سازش ایجاد نشد وکیل میتواند به واحد اجرای احکام مربوطه مراجعه کنند و با مزایده گذاشتن اموال توقیف شده یا اینکه گرفتن حکم جلب برای محکوم علیه پرونده اقدام کند .

وکیل در کوار
وکیل در کوار

چگونگی توقیف کردن اموال توسط وکیل چک :

وکیل چه گفته باید برای این کار سریعاً پیگیری را انجام دهند چرا که ممکن است تاخیر در انجام این کار  موجب شود که اموال توسط شخص صادر کننده چک انتقال یابد و از پرداخت دین و فرار کند ، وقوع این امر باعث پیچیدگی هرچه بیشتر این پرونده می شود .

وکیل چک باید به صورت زیر به مطالبه وجه بپردازد :

وکیل در فیروزآباد در این زمنیه شرح میدهید:

۱-توقیف اموال :

بعد از  اجراییه برای چک و پرداخت نکردن وجه آن توسط خوانده در مدت زمان مقرر صادر شد یا بعد از صدور قرار تامین خواسته و وکیل باید اقدام به دریافت نامه هایی مربوط به توقیف اموال از شعبه دادگاه یا شورای حل اختلاف کند .

۲- استعلام کردن خودرو :

استعلام کردن خودروهایی که متعلق به صادرکننده چک می باشند در سریعترین زمان و در کمتر از یک روز با مراجعه کردن به اداره راهور هر شهر قابل شناسایی می باشد .

۳- استعلام کردن ثبت اسناد :

در این نوع استعلام شخص ذینفع یا وکیل چک و سفته باید پیگیری مداومی داشته باشد و معمولاً چند روزی زمانبر می باشد .

۴- استعلام سهام :

اگر شخص یکسری اموال مانند سهام شرکت ، سیم کارت روند ، سهام در بورس و غیره را دارا می باشد وکیل چک و سفته توانایی این را دارد که نامه‌ای به اداره ثبت شرکتها یا اپراتورهای تلفن همراه یا بورس ارائه کند و درخواست توقیف اموال را بدهد .

۵- استعلام کردن حساب :

در این مورد و کوچک می تواند به بانک مراجعه حضوری کند ، یا این که می‌تواند درخواست استعلام حساب ها را به بانک مرکزی بدهند و خود بانک مرکزی اقدام به استعلام از بانک‌های مختلف کند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.