وکیل در شیراز و مشاور حقوقی

(0922-519-24-08)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

مشاور حقوقی سریع در شیراز

امروز به دلیل اینکه روابط سازمانی و فردی بسیار پیچیده شده است ، مشکلات گوناگونی در روابط افراد و سازمانها پیدا شده است . به همین دلیل بیشتر از گذشته در کار ها احتیاج به کارشناس و مشاور حقوقی ، هست . حوزه حقوق دارای مسائل پیچیده و مقررات گوناگون است که افراد بدون دانش حقوقی آگاهی صحیح از اصول و قوانین آن ندارند ، که منجر به پایمال شدن حق جمعی و فردی می شود .

مشاور حقوقی در شیراز به شخصی گفته می شود ؟

به شخصی که بر قوانین و اصول حقوقی مسلط می باشد و به سازمان ها اداره ها و شرکت های خصوصی در حوزه حقوقی مشاوره می‌دهد مشاوره حقوقی گفته می‌شود . بهتر است که مدیران شرکتها در عملکردهای خود نسبت به شرکت از یک مشاور حقوقی مشاوره بگیرند ، زیرا مشاوران‌حقوقی با آگاهی که از قوانین دارند ، باعث می شود  که شرکت از ضررهای جبران ناپذیر مادی و معنوی دور شود . امروزه دربی شهر سازمان ها و شرکت ها قسمتی به نام مشاور حقوقی هست که از چند تن از کارشناسان مشاوره حقوقی شکل گرفته است . با توجه به اینکه امروزه امور ، بسیار تخصصی شده اند ، مشاوره های بسیاری در زمینه های مشاوره توسعه کسب و کار ، مشاوره دیجیتال مارکتینگ ، مشاوره مدیریت  کسب و کارهای اینترنتی ، مشاوره سرمایه گذاری در بورس  و غیره وجود دارد ، که مشاوره حقوقی از زیرشاخه های مشاوره تخصصی هست .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

زمنیه فعالیت مشاور حقوقی در شیراز

مشاور حقوقی در شیراز می تواند در زمینه هایی که در زیر نام می بریم کار کند :

_ اموری که مرتبط با قراردادها باشد :

در این مورد مشاوره حقوقی به بررسی قرارداد هایی که سازمان یا شرکت با آن کار دارند ، می پردازد . گاه در یک سری از شرکت ها قراردادها تنها با امضا و تایید مشاور به توافق نهایی می‌رسد . همچنین مشاور باید پیش نویس های قراردادی را تهیه کند .

_ امور مرتبط با دعاوی می باشند :

در طول دوره فعالیت سازمان ها و شرکت ها امکان دارد که با دعاوی مختلفی درگیر شوند ، که سازمان ها و شرکت ها ممکن است که در این دعاوی ، نقش خوانده یا نقش خواهان را داشته باشند ، که گاهی شرکتها و سازمانها برای حل این مسائل از مشاوره حقوقی کمک می‌گیرند ، تا مشاورین لوایحی که مورد احتیاج است را تدوین و تهیه کنند و اگر که مشاور حقوقی دارای پروانه وکالت باشند ، خود مشاوره حقوقی می تواند به عنوان وکیل شکل آن را حل کنند .

_ تنظیم قرارداد و ارائه پیش نویس چگونه می باشد ؟

مشاور حقوقی باید به پیش بینی ، شروط عقد ، اختیارات  ،فسخ مسئولیت ها ، کلیه ی خسارات و ضمانت ها در قرارداد بپردازد . همچنین مشاور حقوق باید به مدیریت امور حقوقی که مرتبط با کارفرما می باشد ، مثل سفته ها و چک ها بپردازد . همچنین مشاور حقوقی باید دقت کنند که در عقد قراردادی از طرف کارفرما ابهامی وجود نداشته باشد ، یا این که به قوانین حاکم بر کشور توجه شود ، زیرا هرگونه عملکردی به دور از قانون موجب بطلان آن خواهد شد . مشاوره حقوقی باید به ارائه پیش نویس و نگارش نامه های حقوقی ، در ارتباط با قراردادهای تجاری و فعالیت ها بپردازد . همچنین باید توافق نامه هایی که بین شرکت و افراد هست توسط مشاور بررسی شود تا مشکلی در آنها وجود نداشته باشد و مشاور حقوقی باید نامه ها را به افراد ارسال کند .

_ امور مرتبط با پژوهشها چگونه می باشند ؟

مشاور حقوقی باید طبق سوال‌های مشتری به ارائه مشاوره و تحقیق بپردازد . در ارتباط  با این موضوع ، برای حل بهتر مشکلات شرکت ابتدا مشاور حقوقی به مطالعات حقوقی در ارتباط با موضوعی که در آن مشکل به وجود آمده است ، می پردازد و سپس پیشنهادات و گزارشات خود را ارائه می‌دهد .

تفاوت مشاور حقوقی در شیراز با وکیل در شیراز در چیست ؟

_ معمولاً مشاور حقوقی بعد از انعقاد قرارداد مشاوره و سازمان ها و شرکت ها فعالیت می‌کنند اما استخدام رسمی این سازمان ها و شرکت ها نمی شود . بعد از نماز مشاوره حقوقی به صورت ساعتی مشخص می شود .

_ وظیفه اصلی مشاوره حقوقی دادن مشاوره حقوقی و راهنمایی می باشد که هم می‌تواند به شخص و هم می‌تواند به سازمانها و شرکتها مشاوره دهد و در کلیه زمینه‌های تجاری ، مذاکرات ، و قراردادها می‌تواند به افراد از جنبه قانونی و حقوقی مشاوره دهد .

_ مشاورین حقوقی هم می توانند در نقش مشاور فعالیت کنند و هم به استخدام رسمی شرکت یا سازمان در آیند اما وکیل یا اشخاصی که دارای پروانه وکالت سردفتری و قضاوت می باشند نمی‌توانند به استخدام رسمی شرکت یا سازمانی در آینده و قبل از آن اطلاع باید پروانه خود را نزد یک مرجع تودیع کنند .

_ اشخاصی که فارغ التحصیل رشته حقوق می شوند ، می توانند در کلیه مقاطع در سازمانهای خصوصی شرکت‌ها و دولتی به مشاوره حقوقی به پردازند ، اما برای وکالت  ، حتماً باید در آزمون وکالت قبول شوند و پروانه وکالت دریافت کنند .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

مشاور حقوقی در شیراز باید چه تحصیلاتی داشته باشد ؟

مشاور حقوقی یا کارشناس ، وکیل هایی اند که در سازمان ها و شرکت ها مشاوره حقوقی می دهند ، و افرادی که فارغ التحصیل کارشناسی رشته فقه و حقوق اسلامی ، دانشگاه شهید مطهری الهیات  معارف اسلامی و حقوق باشند می توانند به مشاوره حقوقی بپردازند . و  افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد از رشته های مدیریت دادگستری ،  مدیریت اسلام و کیفرهای قضایی ، مدیریت نظارت و بازرسی حقوق و ارتباطات ، حقوق شرکتهای تجاری  ، حقوق تجاری اقتصادی بین المللی ، حقوق خانواده ، حقوق تجارت بین الملل ، حقوق محیط زیست ، حقوق هنری و ادبی ، حقوق دادرسی اداری ، حقوق اقتصادی ، حقوق مالکیت فکری ، حقوق بشر ، حقوق نفت و گاز ، حقوق عمومی ، حقوق کیفری نوجوانان و اطفال ، جرم شناسی و حقوق جزا ، حقوق حمل و نقل ، حقوق بین الملل ، حقوق اسناد و قراردادهای تجاری ، حقوق املاک و ثبت اسناد ، حقوق سردفتری و حقوق خصوصی باشند ، می‌توانند به مشاور حقوقی بپردازند .

کارمند استخدامی با مشاور حقوقی در شیراز چه تفاوتی دارد ؟

البته باید گفت که دستمزد مشاور حقوقی بصورت ساعتی مشخص می شود و در قرارداد ثبت می شود که مشاور حقوقی باید چه تعداد ساعت مشخصی را در شرکت طرف قرارداد کار کند و در قبال هر ساعت چه مبلغی را باید دریافت کند . امکان دارد که یک سری از مشاوران حقوقی تنها در حوزه های خاصی فعالیت کنند مثل مشاورحقوقی خانواده یا مشاوران که طرح‌ها در شرکت‌های یا شهرداری و غیره فعالیت می‌کنند . همینطور یک سری مزایا مثل عیدی ، پاداش و سنوات به قراردادهای مشاوره حقوقی تعلق نمیگیرد . حذف مشاور حقوقی استخدام رسمی سازمان افراد یا شرکت‌ها نمی شود و قرارداد او ، قرارداد مشاوره هست .

وظایف مشاور حقوقی در شیراز :

افراد برای حل دعاوی خود و استفاده از راهنمایی های مشاوره حقوقی می توانند در مورد مواردی مانند حق حضانت ، نفقه ، طلاق ، توافقی ، مهریه ، یا اختلافات خانوادگی و مشکلاتی مانند : جرائم پزشکی ، حقوقی کیفری ، کلاهبرداری ، تهدید ، سرقت ، جعل و غیره به مشاور حقوقی مراجعه کنند .

مشاوره حقوقی خانواده در شیراز :

در حقوق مدنی ، حقوق خانواده بسیار مهم می باشد که بر اساس روابط افراد خانواده است ، مثل پدر و مادر ، فرزند ، زوج ، زوجه و مسائل مالی مرتبط با خانواده ، مثل :  نفقه و مهریه . پس حقوق خانواده دارای مبحث های مهمی مثل انحلال نکاح و نکاح می باشد . در زیر به بیان لزوم استفاده از مشاور حقوقی در این موارد می پردازیم .

حقوق خانواده :

مواردی که در زیر بیان می کنیم ، جزء حقوق خانواده هستند :

_ رجوع زوجین ، طلاق مبارات ، طلاق خلع ، طلاق بائن ، طلاق رجعی ، طلاق توافقی ، گواهی عدم امکان سازش ، عسر و حرج .

_ نحله ، اجرت المثل ، شرط  نصف دارایی ، شروط ضمن عقد .

_ حکم رشد ، رفع حجر ، عزل قیم ، نصب قیم ، قیومیت ، جحر ، اثبات نسب ، حضانت فرزند .

_ توقیف اموال و اعسار ، تامین خواسته ، ممنوع الخروج کردن زوجه ، مهر المثل ، مهریه .

_ تدلیس ، موارد فسخ نکاح ، فسخ نکاح .

_ تامین خواسته جهیزیه ، تامین دلیل جهیزیه ، استرداد جهزیه .

_ تمکین و‌نوز زوجه ، تهیه مسکن ، ترک انفاق ، نفقه فرزند ، نفقه زوجه .

_ ازدواج مجدد زوج ، اخذ اجازه ازدواج دختر ، اثبات رابطه زوجیت ، الزام به ثبت ازدواج دائم ، ازدواج .

پس موارد بالا مواردی که می توانید از مشاوره حقوقی کمک بگیرید و به حل مشکل خود بپردازید .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

لزوم مراجعه به مشاور حقوقی خانواده در شیراز:

اگر در اعضای خانواده یا هر بخش از آن مشکلاتی به وجود آید ، هر یک از آنها برای گرفتن حقوق خود می‌توانند از طریق روند قانونی به پیگیری مسئله بپردازند . نکته مهم این است که قبل از انجام هر اقدامی بهتر است که از یک مشاور حقوقی خانواده مشاوره بگیرند و سپس اقدام کنند . کمک گرفتن از مشاور خانواده باعث می شود که مشکلات هرچه سریعتر برطرف شوند . و شما کار صحیح را انجام دهید .

مشاور حقوقی خانواده در شیراز به چه شخصی گفته می شود ؟

گاه ممکن است مشکلاتی در میان اعضای خانواده به وجود بیاید ، که گاهاً بدون دخالت قانون برطرف می‌شود . اما گاهی ممکن است که این مشکلات بسیار پیچیده باشند و دیگر زوجین نتوانند با هم زندگی کنند ، در این شرایط آنها باید به یک مشاور حقوقی رجوع کنند ، تا مشکلشان برطرف شود و برای زندگی خود تصمیم بگیرند . مشاوره روانشناسی با مشاوره حقوقی خانواده متفاوت می باشد . مشاوره حقوقی خانواده این گونه است که  مشکلات به صورت قانونی بررسی می‌شوند و مشاور حقوقی یکسری راهنمایی‌های حقوقی را به افراد می‌دهد ، اما در مشاوره روانشناسی به حل مسائل روانی و روحی افراد توجه می شود .

همینطور باید گفت شخص مشاور حقوقی باید دارای تحصیلات و با تجربه باشد . با علم و آگاهی کامل به حل مشکلات زوجین بپردازد . مشاور حقوقی اطلاعات بسیاری در ارتباط با حقوق خانواده دارند و با توجه به تجربیاتی که در سال‌های متوالی به دست آورده است می‌تواند به بهبود زندگی افراد کمک کند . پس از مراجعه به مشاور خانواده باعث می شود که مشکلات حقوقی اعضای خانواده رفع شود و مانع ضررهای غیر قابل جبران می شود .

مشاور حقوقی در شیراز
مشاور حقوقی در شیراز

تکالیف و حقوق زن و مرد چگونه می باشد ؟

زوجین مقابل هم یکسری حقوق دارند که باید به آن توجه کنند و آنها را رعایت کنند . تکالیف و حقوق زوجین نسبت به هم شامل موارد زیر می باشد :

_ زن توانایی تصرف در جهیزیه و دارایی خود را دارند و مرد نمی تواند در آن دخالت کند .

_ زوجین می توانند در هنگام ازدواج هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد نباشد در شروط ضمن عقد ازدواج ذکر ، کنند .

_ زوجه باید در محل سکونت و منزلی که زوج مشخص کرده است زندگی کند . در صورتی می‌تواند در جایی که مردم مشخص کرده است زندگی نکند ، که در شروط ازدواج ذکر شده باشد که زوجه حق اختیار انتخاب منزل دارد .

_ زوج میتواند زوجه را از انجام کاری که به حیثیت زن آسیب میرساند ، منع کند .

_ مرد ریاست خانواده را به عهده دارند و در قبال آن باید نفقه همسر و فرزندانش را که شامل پوشاک خوراک و مایحتاج زندگی است ، بپردازد .

_ حسن معاشرت و متقابل و رابطه زناشویی .

_ توجه کردن به تربیت فرزندان و ایجاد فضای مناسب و امن برای رشد فرزندان .

پس‌ باید بگوییم که لازم است در تمامی زمینه هایی که مشکل داریم ، قبل از هر گونه اقدام ، برای گرفتن نتیجه ی بهتر ، به مشاوره حقوقی مراجعه کنیم . همینطور باید بگوییم که به مشاوره حقوقی مراجعه کنیم که در همان زمینه ای که ما مشکل داریم دارای تخصص و تجربه و دانش می باشد .

10 دیدگاه ها

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.